Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Chevrolet se umika iz Evrope

Komentarji na avtoforum.net novice z naslovne strani.
Dejstvo je predvsem to, da je prodaja letos Chevroletu padla v Evropi pod 200K, kar pomeni, da so postali neprofitabilni. Me pa vse skupaj ne čudi, saj so se posla lotili preveč lahkomisleno, ne moreš zgolj zamenjati značke Daewoo z značko Chevrolet. Razvoja pa so imeli malo, pa še to je bil predvsem korejski, čeprav z določenimi deli s starih Oplov. Modeli kot je Captiva, so bili razočaranje zaradi kakovosti. Razmeroma uspešen je bil le nizkocenovni cruze. Sedaj se jih bodo pa itak vsi ogibali kot hudič kriza, razen nekaj mrhovinarjev, ki bodo hoteli kupiti avto, ki se poslavlja iz Evrope, za pol cene, kar se je dogajalo recimo ob propadu Saaba. Pristop, ki sta ga ubrala pri osvajanju Evrope Kia in Hyundai, je po mojem edini, ki ga lahko v smislu poslovnega modela in marketinga pozdraviš. Oni še kar rastejo, odločitev za legendarnega nemškega oblikovalca Shreyerja, gradnjo dveh tovarn v EU in selitev razvoja v Nemčijo, se očitno obnese. V smislu dizajna je pa itak primerjava recimo Kie s Chevroletom povsem nemogoča, saj je Kia kot lepa mestna "frača" proti starokipitnemu in oglatemu chevroletu. Potem pa še garancija, pa brezobrestno financiranje in se konec dneva kia proda, chevrolet pa očitno ne in zato gre v likvidacijo. Konec dneva je v bistvu vse zelo enostavno in logično :wave

3 uporabnikom je to všeč.
Pobalinko

Všečkov: +15

Jst največji problem vidim v GM, ki znova in znova dokazuje svojo nesposobnost. Ubistvu je koncern ratal že sinonim za nesposobnost v avto-industriji. Toliko neumnih odločitev ne vem, če sem jih videl pri kakem drugem koncernu.

Dan ali dva za to novico so objavili tudi to, da se iz Avstralije čez 2 al 3 leta poslavlja Holden (ki je razen parih modelov preznačkan Chevrolet). Nedolgo nazaj se je s te celine zaradi slabe prodaje poslovil tudi Opel, ki je tam obstajal zgolj slabo leto.

2 uporabnikoma je to všeč.
IcEmAn
Uporabniški avatar

Všečkov: +2154
Avto: Silver Blitz

res je... http://www.topgear.com/au/car-news/Holden-is-dead :nope
S tem, da obstajajo tudi govorice, da bodo Holdne potem še vedno prodajali v Avstraliji (ne ve se še, če pod to blagovno znamko), ampak da bodo narejeni drugje (mogoče na Kitajskem)...
Globalizacija in združevanje v megakoncerne ne prinese vedno pričakovanih rezultatov in po navadi se izkaže, da nekdo vedno potegne "ta kratko"...
Zadnjič uredil horn3t, dne 20.12.2013, 11:56.
horn3t
Uporabniški avatar

Všečkov: +5300
Kraj: Koeln, Nemčija
Avto: Skoda Yeti

hihihihihh :laugh2
Priponke
sdcsdcsdcds.jpg
sdcsdcsdcds.jpg (164.98 KiB) Videno 1912 krat
miha505
Uporabniški avatar

Všečkov: +83

Zakaj ima chevrolet cruze tako nizko ceno
Za kaj točno se sploh gre, a cena je zato nizka ker se jih ne kupuje tako na veliko.
Meni je Cruze limuzina zelo lep avto ampak ne vem, če bi ga imel, ampak cena je pa mikavna, ampak zakaj je taka cena, kaj je z avtom narobe
hvala lp.
jackson

Všečkov: +22

Cena je tako nizka, ker je to ubistvu Daewoo, kaj vec mislim, da mi ni potrebno pisat :fight

1 uporabniku je to všeč.
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

A naslov teme ne pove dovolj!?
IcEmAn
Uporabniški avatar

mrokvic napisal/-a:Cena je tako nizka, ker je to ubistvu Daewoo, kaj vec mislim, da mi ni potrebno pisat :fight

Ne vem zakaj ni to original chevrolet, ne pa Daewoo
Saj tudi avto chevrolet Cruze ima tako armaturo, da se vse prime gor tisti prah, ko je poleti vročina in ne gre stran, to se je tudi že kje slišalo, da se prah zažre v armaturo.
Drugače Cruz izgleda zelo lep avto na pogled ni tako napačen ampak v resnici pravite ni to chevrolet ampak daewoo.
a pol je to tko kot, da bi dav na bmw značko od volkswagna :)
jackson

Všečkov: +22

Ubibože.....

Ti Chevroleti, ki so se zadnjih cca. 10 let prodajali na Evropskem trgu, so ubistvu nadaljevanje Daewoo-ja. Ga je GM pač ukinil (razen na nekaterih trgih - npr. južnokorejskem) in ga preznačkal v Chevroleta.

Ljudje so ob ukinitvi Chevroleta na evropskem trgu zagnal paniko, pa čeprav za to znamko zagotavljajo še 10 let po njeni ukinitvi servisno podporo. In zato se tudi precej pod ceno prodajajo. Imajo pa ti novejši modeli precej skupnega z Oplom (ker gre za isti koncern).

Če bi Daewoo še obstajal, bi Chevrolet Cruze najbrž bil Daewoo Lacetti:
Slika
Zadnjič uredil IcEmAn, dne 29.05.2016, 18:53.

2 uporabnikoma je to všeč.
IcEmAn
Uporabniški avatar

Tako je Iceman Cruze mislim, da je bil celo planiran kot Daewoo Lacetti al nekaj takega. Drugace pa sem samo podal svoje mnenje in se ne mislim kregati z tabo se posebej ko primerjas BMW pa VW z Chevroletom in Daewoojem. Pa ja jaz ko sem govoril o Daewooju zagotovo nisem govoril o plastiki in prahu na armaturki :laugh
Drugace pa ce ti je avto vsec in ce ti sede GO FOR IT, to, da je cena nizka potem niti ni tako slabo zate :ok
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Novice