Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Čiptuning / Chiptuning - izkušnje, mnenja

Forum, namenjen mehanskim predelavam avtov ter tuningu motorjev.
CCL napisal/-a:ja prirastki so majhni pri nekaterih vozilih. razlika bi se občutila sedaj koliko odvisno od stanja motorja.

pred časom sem recimo imel renault clio 0.9 TCe z 90km, vozilo po tuningu dobi nekje 10km 20nm, samo nisme verjel kakšna razlika je bila, "kosilnica" :smile2 je poletela v primejravi z stock parametri.

Haha si me nasmejal.... 10hp se pa res občuti ja :D Če se prej voziš z golf 2 D mogoče :)
blisk

Všečkov: +320
Avto: 50+ HP Cupra

SPEEDY napisal/-a:Zdravo,

nameravam dat chipirat Audija A4 cabrio, l. 2006, motor BFB 163KM, 89.000km.

Po dosedaj zbranih podatkih mi svetujejo RSR, ki naj bi bil majstr za 1.8t oz skupino VAG. Vaša mnenja oz izkušnje s predelavami tega motorja?

HVALA!

Definitivno bo RSR pravi naslov, če želiš resen tuning oz optimizacijo. Raznih kvazi flesherjev z notebookom jih je ko blata, vendar ne bi komentiral...

Pri RSR vsaj meni je mapo prebral in potem delal na njej cca 1 uro ali več, da je vse lepo v red spravil. Sicer je bil menjan še izpuh v celoti in rezultat je bil lep !
Zadnjič uredil blisk, dne 14.04.2016, 14:09.

1 uporabniku je to všeč.
blisk

Evo tole sem dolžan: na dynu pri RSR je potem ven prišlo 205KM in 300Nm navora. Se kr kokretno pozna razlika in je bil lep nasmesek na obrazu k sem se furau iz Ribnice nazaj v Lj.

@blisk, a si delal tudi stage 2? Kako si uredil izpuh?
Priponke
dyno.jpg
dyno.jpg (266.81 KiB) Videno 658 krat
SPEEDY
Uporabniški avatar

Všečkov: +316
Kraj: ljubljana
Avto: audi 1.8t cabrio

ze 4 vozila narejeno tu,prezadovoljen
http://www.carpro.si/

1 uporabniku je to všeč.
sablac
Uporabniški avatar

Všečkov: +191
Kraj: celje-štore

SPEEDY napisal/-a:Evo tole sem dolžan: na dynu pri RSR je potem ven prišlo 205KM in 300Nm navora. Se kr kokretno pozna razlika in je bil lep nasmesek na obrazu k sem se furau iz Ribnice nazaj v Lj.

@blisk, a si delal tudi stage 2? Kako si uredil izpuh?

Ja za stage 2 pač menjaš komplet izpuh vključno z downpipe.. Cold air intake oz športen filter in nova mapa.

Ja sem imel jaz enako faco :D :laugh

Drugače ima on mehanika, ki to zmontira tako da potem vse tam zrihtaš.
Zadnjič uredil blisk, dne 03.05.2016, 10:33.

2 uporabnikoma je to všeč.
blisk

A si ti naredil pru RSR? Kolk je bil izpuh in ostalo kesa, ce ni skrivnost
SPEEDY
Uporabniški avatar

Njegov mehanik je samo zmontiral. Izpuh sem sam kupil. Downpipe sem vzel od Supersprinta cena okol 800 eur. Cat back pa od FOX nemški proizvajalec, zelo kvaliteten sem prečekiral precej in zelo ugodne cene. To pa je bilo še nekje 700 eur torej 1500 eur, samo to je za novo Cupro izpuh, za tvojega Audija bi znala bit cena lahko še nižja bi moral preverit sem pa 99% da bo precej nižja cena.

Sama montaža pa je drobiž, pač 2 delovni uri oz. kolikor se zajebava z zadevo. Če je izpuh slipon prav za tvoj avto, potem sama montaža je "mala malca"

LP

PS: glede na tvoj motor, pri stage 2 lahko pričakuješ po moje cca 230 HP mogoče kak konj več. Vidim pa da kupuješ turbino. Torej boš potem še injektorje menjal oz bencinsko črpalko ali boš to pustil stock in menjal turbino. Nisem profi, samo če bi dal konkretnejšo turbino in zgoraj omenjeno, zavisi potem samo še koliko zmore črpalka goriva in injektorji, samo moralo bi it na 250-260 hp :) Potem bo tudi vprašanje intercoolerja, ker za take konje boš rabil kak upgrade po moje za več hladnega zraka.
Zadnjič uredil blisk, dne 04.05.2016, 10:36.

1 uporabniku je to všeč.
blisk

No glede na moje izkušnje, bo stage 2 brez menjave benz pumpe zelo uprašljiv, pri meni smo jo mogli menjat že za stage 1.
Je pa res da mam stara turbo bencin kola...

Je pa na nekem drugem forumu v tem času možakar 1.8T Audija a3 spravil na 230+ konjev, ne vem pa točno kaj je menjal...

1 uporabniku je to všeč.
urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11922

Ja model k svasa pr RSR baje dela pri Akrapovicu, klical sem se dr.Izpuha, komplet izpuh stane ca jurja cusom made. Oba sta mi dala info, da ni nic na voljo kar se da homologirat...wtf :hmm ni nekega magnaflowa al cesa podobnega. Ksna ideja kam se poklicem?

1 uporabniku je to všeč.
SPEEDY
Uporabniški avatar

Saj sem ti napisal preberi....

FOX Nemški cena odlična vse homologirano...

lp

1 uporabniku je to všeč.
blisk

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mehanske predelave in tuning