Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Čiptuning / Chiptuning - izkušnje, mnenja

Forum, namenjen mehanskim predelavam avtov ter tuningu motorjev.
Zdravo fantje,
v zadnje case sem se malo informativno zanimal glede cipiranja svojega accorda in sem dobil mail od strani ccl tuninga, da pri njih stane cipiranje 170 evrov za mojga accorda, kar se mi zdi zelo zelo poceni. Predvidevam, da to zaradi tega, ker avto nima DPF filterja in ni potrebe po odstranitvi le tega. In bi bil zelo vesel, ce bi kdo, ki ima izskusnje z ccl tuningom ali ve o njih kaj vec malo napisal, glede kvalitete opravljenega dela.
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

Pojdi na avtomobilizem forum, tam boš našel točno zakaj so tako poceni.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Ja, pojdi na druge forume full je napisanega o tem. Jaz osebno sem se odlocil za enga drazjega ponudnika...kakorkoli ze chipiranje se splaca in je super investiran kes, k da vozis drug avto. Go for it :ok
SPEEDY
Uporabniški avatar

Všečkov: +316
Kraj: ljubljana
Avto: audi 1.8t cabrio

Imam eno vprašanje, imam Volvo V50 1.6D l.2005 80,5kw in sem šel nekomu ki je že veliko predelal/čipiral in mi je rekel, da za moj avto ne obstaja preko računalnika konfiguracija, ampak da obstaja samo čip in le tega je treba samo vštekat, je to res kaj pravte in v čem je razlika med čipom in predelava preko računalnika?

Jaz sem na nemšek ebayu našel ogromno različnih "čipov" od 50€ naprej kot je npr tale
http://www.ebay.de/itm/261877062494?_tr ... EBIDX%3AIT
ampak ker ne upam na pamet kupovat sem raje nekomu drugemu ki se kao spozna naročil...upajmo da bo ok...
Ktr1sk

Všečkov: +0

Te cipe niti pod razno ne dajat v avto ce ga nebi rad v prihodnje prodajal pod rubriko pokvarjeni. To da se neda cipirat, da se pa da kupit cip pa sem skoraj 99.9% da so bucke. Raje se odpravi do kaksne firme kot je css in povprasaj kako in kaj :ok
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

Sicer nisem strokovnjak in nisem prepričan, ampak mislim da je govora o 1.6 HDi/TDCi motorju katerega se najde poleg v Volvotu tudi v Fordih, Peugeotih, Citroenih, Miniju, itd. No, ta motor se da čipat na ene 140 konjev in malo čez 300 Nm, se da tudi odstraniti FAP/DPF če ga ima tvoj avto. Vse to mi je ponujal že nekaj let nazaj Tunerc iz Novega Mesta za takrat smešne solde (nebom napisal, da mu neboš potem tega naprej metal). Za bolj "normalne" solde so mi isto ponujal v Lj, RSR, po novem slišim da je tudi CSS kar uveljavljen, čeprav nima valjev in ti zoptimizira elekotrniko skoraj dobesedno na parkirišču.

O čipih z eBaya so ti pa že povedal.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

CSS ima valje, CCL (ki je njegova franšiza) jih nima.

Ima pa CSS na svoji strani opisane načine chiptuninga:
http://www.css-tuning.com/nasveti

Na tuning box pa jaz pri cenah chiptuninga, ki so zadnja leta, niti pomislil ne bi več.
IcEmAn
Uporabniški avatar

Všečkov: +2154
Avto: Silver Blitz

Ta motor komaj zdži tovarniške konje..
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Prejšnja

Vrni se na Mehanske predelave in tuning