Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Citroen C5 2.0 Confort avt.

Forum, kjer lahko predstavite vaš avto ter morebitna dela na njemu.

Citroen C5 2.0 Confort avt.

Neprebrana objava citroenar » 18.08.2017, 13:17

Evo ga!

Uglavnem zopet sem se odločil za Citroen C5. Po dolgem razmisleku med exclusive in confort verzijo sem se odločil za confort (na exlusivko bi mogel imeti še vsaj cca 1.000€ sploh za to da bi bil vozen). Edina stvar ki jo pogrešam je memory sedež a brez tega lahko tudi zdržim.

Podatki o avtu :)

letnik registracije: 6/2009
št. prevoženih kilometrov: 188.000
Motor: diesel, 1997 ccm, 100 kW (136 km)

Pomembnejša oprema vozila katero potrebujem:
- navigacija ( na dopustu me je razočarala)
- avtomatski menjalnik ( sprva sem se ga branil ampak je res užitek v vožnji )
-hidravlika

Pomembnejša oprema katera je ne potrebujem:
ohranjevalnik voznega pasu
vlečna kljuka
gretje sedežev
parkirni senzorji...

Prvo po nakupu sem ga peljal na pregled na avtoplus v koper kjer so ugotovili da moram menjati cev servo volana.

Nujni plani pa so še menjava olja v avtomatskem menjalniku in servis

Plani za naprej pa so: - temnenje šip, nove alu feltne in lepljenje tablic ter razmišljam še o čipanju a najprej zbiram mnenja kako se to obnese

Slike po nakupu:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na Amzs sem naredil geometrijo podvozja - optiko in nastavitev luči. Izvedel sem da ima moja petka nove prednje in zadnje diske ter skoraj celoten izpušni sistem. :ok 9.8 je bila petka pri Jerovšku kjer so naredili natančen pregled in ugotovitev je bila da je edina napaka manšeta homokinetičnega zgloba. Na avtoplusu v Kopru so rekli da je probem tudi s cevjo volana a to je bila laž :fight . Lahko pa rečem, da je odnos vodje servisa Tonija samo kapo dol to pa je res pohvale vredno. Po pregledu je bila petka deležna posodobitve navigacije pri Dr. MadManu (citroenar forum) (posodobili smo karte in jezik menija ter naložili radarje) Slika
Med tem ,ko se je posodabljala navigacija se je petka družila s starejšim in močnejšim bratom c5 II 3.0 v6 by carlsson . Slika
Po novem je plan za naprej tudi nabava RT6

Imam tudi vprašanje

1. Zanima me s čim zalepite tablice ali je najbolje da jih pritrdim z vijaki ?

Po potrditvi da je z vozilom vse vredu bom v naslednjem tednu ali dveh ga spoliral in globinsko očistil ter kmalu bo odšel še na servis (se še odločam kam)

15.8 sva s petko obrnila okroglo številko. Slika
Poraba znaša približno 7,8l/100 km zelo dinamične vožnje. Odkar ga imam sem ugotovil nekaj minusov.

- odlagalna mesta
- menjalnik se zdi počasen
- navigacija

V ponedeljek ali torek bo petka dobila nov volanski obroč z volanskimi gumbi, krom letvico na sovoznikovi strani ter stikala za stekla. Sprva sem želel dokupiti tudi pregradno mrežo za prtljažnika a sem ugotovil, da jo že ima. Slika

Pa, da ne pozabim najverjetneje bom v zelo kratkem času kupil navigacijsko enoto RT6 tako da je moja RT4 naprodaj.Navigacija je posodobljena ima slovenski meni in naložene radarje. Kontaktirajte me v zs Slike so v prilogi. Zanima pa me kako se kaj ta sistem obnese, če mi lahko kakšen lastnik pove svoje izkušnje.
Slika
Slika

Lp Denis

Slike so slikane s telefonom tako, da se že vnaprej opravičujem za slabšo kvaliteto.
Zadnjič uredil citroenar, dne 18.08.2017, 13:18.

2 uporabnikoma je to všeč.
citroenar

Všečkov: +2

Vrni se na Predstavi svoj avto