Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Formula 1 in še kej

Teme o avtomobilističnih športih, prireditvah in tekmovanjih, treningih, ...

Formula 1 in še kej

Neprebrana objava RED_line » 12.05.2013, 22:22

Nisem neki navdušenec tega športa, a še vedno tu pa tam vržem oko. Danes sem si ogleda par krogov in valjda Alešič pravi da naslednje leto bo novo pravilo za motorje. Torej 1.6T motorji bodo po novem v F1. To sem že slišal lani, pa sem mislil da se šalijo. Še vedno upam da se šalijo a dvomim :hmm . Kako se bo slišal dirkalniz 1.6 motorjem? da se ne bo zgodilo kot z le man avti, da ko so dali dizle notri je postal nezanimiv za gledalce. Piskajoče se traktorje mislim da nihšče nima volje gledat. No, formule so že imele turbo motorje, a tisto je čisto druga zgodba. Imeli so 10cilindrov in se je noro slišalo tako kot V8. Kaj imajo zdaj ne vem. Vem pa, da 1.6T bo bo slišal ko en sesalec. Turbo bo večji kot motor, zvok pa bo primerljiv spuščanje balona. WDF? Razumem da želijo za avtoindustrijo razvijati turbo motorje, a kaj so se rpavili na kraljevi razred? Naj to delajo na WTCC ki itak une kante se komaj premikajo. Al pa da bi to prepustili WRC avtom. Ne, gremo to dat v F1 car. yesss... že vidim da čez par let bodo furali v WTCC z 1.0 3cl in v WRC 1.2T. M5 bodo dobivale "hude" mašine do 2.5ccm + T, golfi bodo fasali max 800ccm in razni puntoti bodo dobili 300ccm motorje, smart pa bo lahko registriran kot sesalec, torej 50ccm. Sej ne rečem, čas gre naprej in razvoj mora tudi biti. Vem zakaj to delajo, vem kako se stvari vrtijo in vem tudi kaj hočejo, tako da to ne bom spraševal. Me pa zanima kaj si vi mislite o tem "napredku"?
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Všečkov: +1936
Avto: Civic Coupe

Re: Formula 1 in še kej

Neprebrana objava ford_powwa » 12.05.2013, 22:26

Downsizing je trend ...in to se očitno odraža povsod :ok

1 uporabniku je to všeč.
ford_powwa
Uporabniški avatar

Všečkov: +201
Kraj: SLO
Avto: Ford

Neprebrana objava NoFear85 » 12.05.2013, 22:43

RED_line napisal/-a: Naj to delajo na WTCC ki itak une kante se komaj premikajo. Al pa da bi to prepustili WRC avtom.

verjetno si se ze vozil v WTCC avtu ki ne gre nikamor, da lahko take pises?! ce pa se se nisi, si malo poglej kaksne specifikacije teh vozil.

aja ce je F1 top, je res vse ostalo sranje. Naj kr se naprej serjejo po F1 pa naj ostale serije pustijo na miru. F1 so itak ze zjebalo do konca.

1 uporabniku je to všeč.
NoFear85
Uporabniški avatar

Všečkov: +369
Kraj: Obala
Avto: Skoda Superb

Neprebrana objava RED_line » 12.05.2013, 23:13

NoFear85 napisal/-a:verjetno si se ze vozil v WTCC avtu ki ne gre nikamor, da lahko take pises?! ce pa se se nisi, si malo poglej kaksne specifikacije teh vozil.

Prav sem šel pogledat. Bil sem prepričan da so vsi NA kot je bilo prej. Zdaj pa vsi furajo turbo kar je edino pravilno. Dobro, koliko se premika 1150Kg težek avto je relativno.
Se pa strinjam, F1 so zjebali do konca. še malo pa bodo imeli košarico ca špežo.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Neprebrana objava miha505 » 13.05.2013, 11:47

..... downsizing je bullshit :wrong eko bullshit :wrong kaj ti pomaga, če pa motor ni pol toliko vzdržljiv kot pa so motorji z večjo kubaturo.... in ne verjamem da kdajkoli bodo
miha505
Uporabniški avatar

Všečkov: +83

Neprebrana objava RED_line » 13.05.2013, 14:54

poleg tega slabše grejo in več pijejo.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Neprebrana objava Nos » 13.05.2013, 18:34

Kar se F1 tiče in ostalih motoršportov nimamo mi kaj. Tako so se odločili in pač bomo gledali, kar ti bo všeč še naprej ne glede na kubaturo motorja.
F1 bo imela isto dober in unikaten zvok. Pač bo V6 turbač, ki bo tulil ko sam vrag :ok

Treba se bo navadit, da v komercialnih avtih ne bodo več neke hude mašine(2.0, 2.5, 3.0, 3.5l) ampak bodo turbo mlinčki. Tudi športni avti "šaltajo" na čimanjšo prostornino motorja.
Še hyper avti so postali hibridi (LaFerrari, McLaren P1) :okbig

Nikoli več ne bo tako, kot je včasih bilo v avtomobilski industriji.
Zato pa mene tele novosti prov en k**c brigajo po domače povedano. In me tile novejši mlinčki ne zanimajo in nimam simpatij do njih. Se mogoče najde kaka izjema. Raje pa pogledam za kako starejšo verzijo športnega avta, kjer še smrdi po bencinu na izpuhu :rockon
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

Neprebrana objava Nos » 18.05.2013, 14:53

Honda se leta 2015, kot dobavitelj motorjev za ekipo McLaren vrača v F1 :ok

http://www.hitrikrog.si/f1-novica/novic ... -8341.html
Nos
Uporabniški avatar

Neprebrana objava Nos » 23.05.2013, 10:50

Ta vikend VN Monaka v Monte Carlu :ok
Kvalifikacije v soboto ob14ih in dirka v nedeljo ob 14ih. Tale dirka je vedno zanimiva :laugh2

1 uporabniku je to všeč.
Nos
Uporabniški avatar

Neprebrana objava Bombo » 23.05.2013, 12:24

To dirko najraje gledam :ok

2 uporabnikoma je to všeč.
Bombo
Administrator