Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Golf 6 sklopka

Motor z vso periferijo, menjalnik, prenos moči na kolesa, izpušni sistem,...

Golf 6 sklopka

Neprebrana objava piseq » 06.04.2017, 18:03

Torej pred nekaj dnevi mi je začelo nekaj cvilit oziroma nekaj ropotat pod haubo. Ob vžigu se sliši bolj, na mestu manj, ko pritisnem sklopko še manj. Kolikor sem uspel raziskat, gre za sklopko oz. ležaj. Ker ima avto že 170k km sem bral, da je najboljše zamenjati celotno sklopko (sklopka + ležaj, ali je mogoče še kaj?). Mene sedaj zanima, če je potrebno res dati 630€ za tole (gre za Golf 6 2012, 2.0 TDI, GTD) pri pooblaščenem servisu, ali se lahko da kakšen aftermarket, ki bi me stala kaj manj.
piseq

Všečkov: +1
Avto: Golf 6 - GTD

Re: Golf 6 sklopka

Neprebrana objava AssKicker » 06.04.2017, 18:15

Pa si prepričan v sklopko?
Kaj pa med vožnjo? Če se pelješ, pa med vožnjo prestavljaš med prestavami, oziroma pritisneš sklopko - se kej spremeni zvok, ali je vedno isto? Sicer 2.0 tdi niso znani po tem, da bi ležaji v menjalniku crkavali, ampak vseeno...
Pa če ropota, oziroma kot da bi nekaj mlelo, je lahko tudi vztrajnik zanič. Tukaj se pa zadeva podraži.
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Neprebrana objava piseq » 06.04.2017, 18:37

Vedno se sliši ko avto vžgem, enkrat bolj, enkrat manj. Med vožnjo na res nizkih obratih se sliši kot na mestu, med normalno vožnjo in menjavanjem ne slišim nič tako da je verjetno tisto minimalno kot na mestu. Med speljevanjem se tudi malce bolj sliši, ne pa močno in ne vedno. Ko ugasnem avto spet, včasih se kar sliši, včasih pa sploh nič.
Zadnjič uredil piseq, dne 06.04.2017, 18:38.

1 uporabniku je to všeč.
piseq

Neprebrana objava mrokvic » 08.04.2017, 22:15

Kot je AssKicker ze napisal bi lahko bil vztrajnik, drugace pa ne razumem zakaj bi sel na uradni servis z 5 let starim avtom? Za pol manj denarja ti kak majstr zamenja
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

Neprebrana objava BlueBarry » 08.04.2017, 23:38

pri teh kilometrih je verjetno tudi vztrajnik za zamenjati. ta je kr drag. če se ti samo nekaj sliši, se vozi naprej, razen če ni kašna veriga ali jermen na motorju. ko bo začelo malo bolj trest ali ko bo sklopka drsela, pol greš menjat.
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Neprebrana objava piseq » 09.04.2017, 15:19

Sem bil pri lokalnemu mehaniku, pa je rekel da se preveč sliši samo za sklopko, tako da je skoraj sigurno vztrajnik. Celoten nov komplet sklopka, ležaj, vztrajnik dobim za cca. 500€ v lokalni trgovini z avto deli, tako da se mi vse skupaj niti ne zdi dosti. Drugače pa se avto nič ne trese, ko stisneš sklopko ni nič kaj bolj trdna / mehkejša kot običajno...
Zadnjič uredil piseq, dne 09.04.2017, 15:22.
piseq

Neprebrana objava BlueBarry » 09.04.2017, 17:38

Meni se isto sliši že kar precej časa, pa še ni panike menjat. Vztrajnik je na žalost tako narejen da se uniči. Zelo drag potrošni material. Drugače glej da boš vzel od Sachsa. Prej pa tudi vprašaj kašnega mehanika koliko bi vzel skupaj z delom. Običajno pride tako ceneje.
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Neprebrana objava piseq » 13.04.2017, 23:52

Mehanik od kolega je rekel naj gledam predvsem LUK, pa še eno znamko, ki mi je ušla z glave, pa naj gledam po ebayu iz nemčije, bi naj bilo bistveno ceneje. Jaz sem našel tole, če sem prav razumel je treba gledati oznako motorja pri tejle zadevi in tale se ujema z mojo. Tako da dam za kose iz Nemčije in delo skupaj manj, kot samo za kose pri nas.
piseq

Neprebrana objava mjurma2 » 14.04.2017, 07:19

To je pa ugodno, 360€.
mjurma2

Všečkov: +1747
Kraj: Sorško polje
Avto: Jugo + Saab 9000

Neprebrana objava mrokvic » 15.04.2017, 17:21

Poglej se tu cene, ker sam narocujem dele iz tle in sem zelo zadovoljen. Je pa v povprecju 40% ceneje kot v slo. https://www.autoersatzteile.de/
Pa ja Luk ali pa Sachs, ki ga imam jaz na avtu. Je pa tako, da bi bilo dobro se pogledati ce je moznost, da das na golfa eno masni vztrajnik, ker so te dvo masni vztrajniki le nateg avto industrije, z katerim sluzijo masne denarce.
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

Naslednja

Vrni se na Pogonski sklop