Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Halogenske žarnice (H1,H3,H4,H7, ....) - izkušnje

Forum, namenjen temam o karoseriji, svetlobnih telesih, steklih,...
Dalje pa se porocilo jz servisa. Nastavili so luci, ker so bile prenjzke in ugotovili, da je leva luc slaba - je precej potemnela in je njena svetilost se ravno zadovoljiva - cez tüv je vprasanje, ce bi slo. Probali so tudu z zamenjavo zarnice, ampak se je svetilnost komaj kaj popravila. Menjajo pa pri lovsetu komplet luc in je cena skupaj z delom in zarnico okoli 900€.

Tole je 2-ič v 7ih letih :crazy Prvič so menjali samo leče xsenonk, kot že rečeno, garancije, tovarniške napake ali česa podobnega niso priznali nikoli...
Zadnjič uredil horn3t, dne 08.05.2015, 20:08.

1 uporabniku je to všeč.
horn3t
Uporabniški avatar

Všečkov: +5300
Kraj: Koeln, Nemčija
Avto: Skoda Yeti

Fantje, malo pomoči oz. nasveta bi rabil. Crknila je še zadnja Narva H7 žarnica, sedaj iščem alternative. Sem že kar nekaj prebral in sem v dvomih, vem pa da ste nekateri tukaj gor že doktoriral in marsikaj probal :)

Torej, moj avto ima leče in na sploh bolj boge luči že po dizajnu, ne umazanosti/porumenelosti. Navadne H7 so živ obup, Narva so bile zelo dobre, medtem ko NightBreaker niso bile. Sedaj se spogledujem s telimi:
1. https://www.mimovrste.com/klasicne-halo ... vision-130
2. https://www.mimovrste.com/klasicne-halo ... ab=reviews
3. https://www.mimovrste.com/klasicne-halo ... ab=reviews

Mikajo me 2 in 3, 1 ne preveč ker ima tisti modri filter in po prebranem se je tudi tistih +130% nekje med tovarno in kupci izgubilo.

Kakšen predlog? Nasvet? Kakšne tretje žarnice?

1 uporabniku je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4655
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Kakor je meni znano, nobene "močnejše" žarnice niso dobre za lečo. Po drugi strani žal nobene žarnice z boljšo svetilnostjo niso primerne za pežoje, ker imajo francozi preveč napetostnih konic, ozirma previsoko voltažo, zato pežoji kar konkretno malcajo take žarnice. Če še vedno želiš take žarnice, mogoče sprobaj z GE (general electrics), magari megalight ultra +120. Te res vsi hvalijo, je pa res da bo tudi hitro pregorela. Maš pa možnost megalight ultra 90/120, oziroma extra life, te imajo pa podaljšano življensko dobo, in bi ti jo kot prodajalec najraje priporočal.. Če se prav spomnim, ima GE žarnice gregson, ozirma tudi v adelu jih dobiš.
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

1 uporabniku je to všeč.
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3781
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Si pa zgodn :smile2 Sem nato povprašal tudi na drugem forumu in nato nabavil:
- Philips Xtreme Vision +130
- Philips Vision +30

Trenutno imam notri prve, ampak jih še nisem probal v deževni noči drugače so kar dobre, še najboljše izkušnje imam z Narva Power Range +50 (ne white range), ampak jih ni za dobit ali je pa cena taka da sem preveč škrt da bi dal toliko.

Dejansko so močnejše žarnice dobre za lečo, pri meni svetijo precej boljše, a se moram izogibat vseh z belim izgledom, te so pa nikakve (NightBreaker Unlimited sem dal naprej, ker mi svetile zelo bogo).

1 uporabniku je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

No, sedaj lahko tele Xtreme Vision +130 skurcam. Žarnice so zdržale dobre tri mesece, ta teden (ja, šele) sem jih uspel stestirat v deževni noči in lahko rečem da so obupne. Že na AC je bila svetilnost uboga, na regionalnih cestah sem pa spet peljal na slepo. Sem pa našel pri nas Narva Range Power +50 in tudi že naročil dva kompleta, razmišljam če bi še enega, da bom imel dovolj rezerve za takrat, ko jih spet nebo nikjer za dobit.

2 uporabnikoma je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

s katerimi žarnicam si bil najbolj zadovoljen ? nočem da mi svetijo ravno rumeno :mhm

sem pa tudi jaz opazil da ima ta avto za en urac luči. ponoči ko ni prometa se vozim z dolgimi in meglenkami da sploh vidim kaj :wow
my lion ain"t no pussy

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3270
Avto: psa

GE (general electric) ima sedaj ponudbi +130% žarnice :)
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

1 uporabniku je to všeč.
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3781
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

@Mr Zero: Katerekoli žarnice ki imajo čez filter, odpadejo. Si že sam ugotovil da imajo tile kupeji za en kurac sprednje luči in do sedaj sem bil najbolj zadovoljen z Narva Power Range +50. Mesec nazaj ko sem mislil da sem jih našel jih ni bilo več, so pa prišle nove Narva Power Range +90, a jih še nisem zmontiral. Trenutno imam notri Philips Vision +30 in so še kar nekako dobre, ampak imam v planu menjat za Narvo, te bom imel pa za dolge.
Lahko si pa probaš zmontirat xenon. Ker imaš starejšega kupeja menda nebo težav, na novejših jebe elektroniko in ko prižgeš luči, armatura za trenutek ugasne. Vsaj pri kolegu je, nato je pa vrgen xenon ven, sam pa nisem raziskoval če je to normalen pojav. Kaj vse xenon potegne z sabo, pa že veš ;) (višina snopa, pranje, itd.)

GE +130 pa še nisem probal, sem se pa naučil da tile +XXX procenti so zelo zavajujoči. Naprimer, Xtreme Vision +130 so mogoče svetile malo bolje od navadnih, niti pod razno pa ne za 130% bolje.

1 uporabniku je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Glede na to, da mi avto malica žarnice kot da so zastonj sem prišel do zaključka, da se mi ne izplača komplicirat pri tem. Imam čisto navadne steklene žaromete brez leče in sem zadovoljen. :)
Joie de vivre. Citroën
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5274
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

Zato ti pa vsaka žarnica dobro sveti, kupe ima pa lečo in ubije veliko svetlobe, tako da moramo kompenzirat z močnejšimi žarnicami. Pa še večina tistih ni dobrih ...

1 uporabniku je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Prejšnja

Vrni se na Karoserija