Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Halogenske žarnice (H1,H3,H4,H7, ....) - izkušnje

Forum, namenjen temam o karoseriji, svetlobnih telesih, steklih,...
da spregovorimo še nekaj na to temo:
Zadnje pol leta malce eksperimentiram z žarnicami in probavam razne kombinacije.
pred enim letom mi je crknila ena ,malo, boljša žarnica (H7 Osram NB) po letu in pol, u bistvu sta šle potem kar ena za drugo v roku enega tedna, potem sem pač notr vtaknil, kar se je dalo na pumpi kupit nek Evelux, ki je držal recimo 10 mesecev. in ker se je bližala zima ter kratki in temni dnevi sem se spet odločil, da nekaj konkretnega notr vržem pa naj drži kolikor jim je namenjeno, važno, da kaj vidim in da je ,,steet legal,,.
ko sem začel brskati za nabolj ugoden nakup, nekako so me mikale Philips X.treme vision-ke, pregledam ponudbo na naših spletnih straneh, ok cene da te kap. potem iščem NightBreaker in vidim ,,aha nek plus so dodali,, odkar sem prvič kupil in se odločim kupit, spet brskam za najugodnejši nakup ok. Mimovrste - ugodno, ampak si rečem grem še na e.bay počekirati, najdem naročim:
3 pare Osram H7 NightBreakerPlus, še za dva kolega, ki sta tudi bila zadovoljna z njimi, vtaknem to notr grem probat, sveti super, tudi zame dovolj belo.
Slika
no in pol se začnejo debate gor/dol me je pa mikalo vtaknit za dolge X.treme-ke H1, najdem - kupim- probam :wow
Slika
še pozicijo tej kominaciji primerno H6W Osram Cool Blue Bax9s iz Litve nekje naročil da sveti belo
Slika
in še blink-blink - Philips Silver Vision 21w Bau15s
Slika
Slika

še ena nočna z višine:
Slika
Slika

5 mesecev že drži, pa še ene toliko naj :D
tako, da lahko pohvalim to kombinacijo, kar se tiče nočne vožnje.
sem pa probal tudi na zasenčenih H7 Cool Blue Intense 4200K lepa bela svetloba in tudi še zadostna svetilnost, morda malo manj kot pri Brejkrcah, pa še vedno boljša kot pri katerih prej s kakšnih pump.
sem se pa v tem času dosti pogovarjal z ljudmi kaj oni uporabljajo, kupujejo namreč žarnice z ,,ajooooj Kelvini,, in pohvalijo kako belo jim sveti ampak na koncu pa priznajo, da ponoči pa ... slaba :hmm

še vaše izkušnje;
kaj kupujete oz. uporabljate? vam je važna ekstremna bela svetloba ali vidljivost?
Zadnjič uredil Gregson007, dne 02.04.2013, 16:25.

1 uporabniku je to všeč.
Gregson007
Uporabniški avatar

Všečkov: +6170
Kraj: Zoky stadt
Avto: 2x Lafa

Meni je važno, da žarnice svetijo bolj belo kot rumeno, posledično dajejo dovolj svetlobe za varno vožnjo in da zdržijo vsaj kakšno leto. Včasih sem kupoval poceni žarnice iz Spara, ker so imeli akcijo dve H7 žarnici za ceno 2€ oz. nekaj podobnega. Pa so mi potem predlanskega septembra v enem dnevu pregorele tri desne kratke žarnice, nakar sem popi*dil in kupil Philipsove Vision 30%+. Presenetile so me že s tem, da je bila svetloba bolj bela, in tudi snop je ponoči segel kakšen meter dlje, kar se je najbolj opazilo pri vožnji izven naselja, na neosvetljenem cestišču. Po kakšnem letu sem si kupil Osramove Silverstar, Philipsove pa prestavil v ležišča za dolge luči. Pri Silverstar je svetloba še nekoliko bolj bela, sploh izven naselja se opazi ovire ob cestišču bistveno bolje
Za sprednje pozicijske luči, osvetitev tablice zadaj in kabine pa imam Philipsove BlueVision W5W, ker svetijo lepo belo in ne rumeno. LED-ic ne maram, ker pogosto svetijo z modrim tonom, kar pa zna zmotiti može v modrem ali preglednika na tehničnih pregledih (je imelo že kar nekaj prijateljev težave).
Za smernike pa uporabljam kar klasične žarnice, saj je pri lučeh spredaj in zadaj v sami luči rumen filter, ki se ga ne da odstraniti.

1 uporabniku je to všeč.
TU3JP

Všečkov: +6
Kraj: Ljubljana
Avto: P206

Silverstarke so zelo hvaležne z vidika svetilnosti, barve in tudi življ. dobe, je zgleda srebrna nitka idelana da zdržijo in dobro svetijo.

Philips ima sedaj dober asortiman za ponudit od žarnic z podvojeno življ. dobo: Night Guide DoubleLife, Premium +30%, VisionPlus Vision Plus +50%; za vse ki želijo bolj belo svetlobo: BlueVision ULTRA 4000K in BlueVision 4000K; ter do špica žarnic za dolge luči: X-treme Vision +100%
Slika
seveda tudi za zasenčene samo potem se jim življ. skrajša, ker so pač skoz prižgane.

poznam še Bosch Plus90, primerljiv z NBPlus po svetilnosti in barvi, le imajo daljšo življ, dobo in da se pri teh snop bolj razprši kot pri Nb+, ki naredijo del svetlobe pojačan in usmerjen naravnost v smeri vožnje
Osram NB+Slika
prekinjen del modrega filtra omogoči dva taka pasova močne svetlobe da svetita naravnost pred avtom in se širita dlje kot pri kakšnih klasičnih žaruljah

ima morda kdo izkušnje z MTEC žarnicami?
Diamond White 55W Halogenlampe (100W) Xenon Effekt Look 4150K
SuperWhite 55W Halogenlampe (100W)
Zadnjič uredil Gregson007, dne 02.04.2013, 17:42.

1 uporabniku je to všeč.
Gregson007
Uporabniški avatar

Super prispevki :ok :ok Imam občutek, da se mi je v zadnjem letu na mojem Focusu poslabšala svetilnost pa bi tudi jaz dal nekaj bolj kvalitetnega noter, ker sedaj sploh ne vem katere so, verjetno kar ene. Koliko si dal za te z ebaya, se mogoče spomniš? Sem prelen da bi šel sedaj gledat :P
ford_powwa
Uporabniški avatar

Všečkov: +201
Kraj: SLO
Avto: Ford

Jst sem samo prve pozicije zamenjal z ledicami in silvervision žmigavci.
Z drugimi žarnicami se mi po pravic povedano sploh ne da ubadati. Jaz dobro vidim ponoči :okbig

Bi bilo pa lepše, če bi spredaj vse belo svetilo, priznam :ok
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

Slika
Slika
Slika

2 uporabnikoma je to všeč.
Gregson007
Uporabniški avatar

Tiste kitajske žarnice na netu ali pa tiste v šparu ni za kupovat, a ne?
Par let nazaj sem imel neke Philips žarnice, ki so svetile modro. Sem jih kar lepo mesečno menjal.
Dokler mi ni "film počil" in sem pometal vse ven in dal nazaj navadne. Od takrat me nekek ne privlačijo tile žarnice, ki svetijo modre.

Sem pa vesel to, da ima BMW zelo pri roki za zamenjat žarnice(prve in zdnje). Kar nebi mogel trditi za prejšnji avto(Renault) :facepalm
Nos
Uporabniški avatar

Ta kitajski šrot v raznih leclercih, pa šparih, ni za nikamor. Izgleda res kot nek super duper xenon look, svetilnost pa 3 metre in pol :laugh
Življenska doba pa tko kot si napisal...

1 uporabniku je to všeč.
Bojanxe
Uporabniški avatar

Všečkov: +3993
Kraj: Ljubljana
Avto: Alfa 156 2.4 20V JTDm

Samo so pa te fake xenon žarnice zelooo moteče. Enkrat mi je en za ritjo tiščal z takimi žarnicami :wrong
Katastrofa res :damn
Nos
Uporabniški avatar

no jaz imam ..orožje.., če mi kdo nasproti pripelje s kakšnimi taki china bliskavicami :hellosexy
Gregson007
Uporabniški avatar

Naslednja

Vrni se na Karoserija