Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Hrup na desni sprednji strani saab 9-3

Motor z vso periferijo, menjalnik, prenos moči na kolesa, izpušni sistem,...
Pozdravljeni,

saj ne vem, če objavljam v pravi sklop, pa vseeno.

Nekaj mesecev nazaj sem zaslišal ropotanje nekje okoli sprednjega desnega kolesa. Peljal sem se po precej strmem prelazu navzdol, najprej slab kilometer ni bilo nič, nato pa se je zaslišal zvok, ki ga zdaj sicer težko opišem (še najbolj podobno je zvoku kakšnega plastičnega klopotca :D ). Ker sem se prestrašil, sem avto za 5 minut ustavil in izklopil avto na nekem počivališču ob prelazu, nato pa nadaljeval pot in zvoka ni bilo več.

Ker sem mislil, da se je med vožnjo mogoče kaj zataknilo ob os/kolo in potem padlo ven, ko sem se ustavil, se glede tega nisem več obremenjeval, danes pa se mi je ponovno zgodilo isto (spet prelaz, vmes se nisem peljal čez nobenega). Ropotanje je hitrejše, če se peljem hitreje, vidim, da ga ne povzročijo zavore, niti ga ne spodbudijo zavoji ... opazil sem tudi, da postane glasnejše in bolj intenzivno dlje kot se vozim. Ekranček mi ne pokaže nobene okvare, nobenega smradu ni, niti nikakršne spremembe v vodljivosti, zaviranju ...

O avtih ne vem dovolj, da bi sam ugotovil v čem je težava, tako ali tako ga mislim peljat na servis, vseeno pa bi bil vesel kakšne ideje, toliko da vem na kaj lahko računam (in kaj mi bodo mogoče na servisu računali :laugh2 ). No, v glavnem, boljše bi se počutil ...

Aja, je pa to Saab 9-3, 1.9 tid, 2008, avtomatik, ki bi moral na optiko, ker volan sili malo v levo (ampak se komaj vidi) če karkoli pove.

Hvala za odgovor(e)!
xyzxyzxyz

Všečkov: +0

Glede na to, da se z obrati ojaca zvok, pa tak opis, bi jaz rekel, da je nekaj z alternatorjem narobe. Glede na to, da se ga ne slisi vedno bi pa prej rekel, da jermenica alternatorja kot lezaji ampak najbolje, da gres do mehanika, da pogleda in ti bo povedal kaj je, ker mi lahko samo ugibamo :ok
mrokvic
Uporabniški avatar

Všečkov: +1480
Kraj: Ljubljana
Avto: Honda Accord 2.2 i-ctdi

A se zvok spreminja s hitrostjo avtomobila ali obrati motorja? Ko se ustvaiš preneha?
mjurma2

Všečkov: +1747
Kraj: Sorško polje
Avto: Jugo + Saab 9000

Hvala za odgovora.

Srčno upam, da ni alternator in tudi ne verjamem, da bi bil, ker je čist nov (menjan kakšnega pol leta nazaj, serijska napaka v teh Saabih), edino, če so slabo popravljali ...

Zvok postaja glasnejši, ko gre avto hitreje z lastno težo - če pospešim (po bregu navzdol) se mi zdi, da je malo tišje. Ko se ustavim pa neha ... očitno je problem takrat, ko se avto premika z lastno težo. Sicer pa sem danes šel menjat gume in so rekli, da se tak na hitro nič ne vidi na podvozju in okoli koles ...

Saj se ne rabite preveč naprezat. Itak ga bom peljal na na servis in sporočim kaj je bilo. Res pišem za kakšne informacije, ker sem imel precej težav z avtom v prejšnjem letu (pred tem je delal kot urca) in se stroški kopičijo ... pa se malo naživciraš :)
xyzxyzxyz

Všečkov: +0

Glede na to je lahko kaj okoli polosovin. Aja še prej pa lahko sam preveriš, če so kolesa zategnjena! :)
mjurma2

Všečkov: +1747
Kraj: Sorško polje
Avto: Jugo + Saab 9000

Vrni se na Pogonski sklop