Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Hyundai i30 1.6 CRDi - sklopka?

Motor z vso periferijo, menjalnik, prenos moči na kolesa, izpušni sistem,...
Zdravo,

Že nekajkrat se mi je zgodilo sledeče:

AC, hitrost 120 km/h, cca 2600 vrt/min - 6. prestava. Pri prehitevanju pohodim gas in namesto da bi obrati počasi naraščali skladno s hitrostjo avtomobila, obrati poskočijo na 4000+ vrt/min. Hitrost avtomobila počasi narašča, mašina pa dela z visokomi obrati. Občutek je nekako takšen, kot da bi avtomatika pohodil do kraja in prešalta sam v nižjo prestavo, da lažje pridobi hitrost. Danes se je pa po tem dogodku pojavil tudi smrad iz motornega prostora. Najverjetneje je to sklopka. Kaj menite vi? Avto je star slaba 3 leta in 100000 prevoženih avtocestnih km.

Prosim za kakršen koli nasvet ali komentar.

Hvala!
supaFlaj

Všečkov: +5

prvega komentarja, ki mi pade na pamet, se bom raje vzdržal :D drugače je pa to sklopka ja, še nekajkrat se ti bo to zgodilo, pa boš obstal nekje na klancu. Tako da čimprej menjaj. Zravn naj ti preveri še kakšen je vztrajnik, ker če je že zropotan, je najbolje da se ga menja zravn, ko je že vse podrto... :) Zna biti pa kar drago z vztrajnikom vred..
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Hvala za odgovor. A je prvi komentar namenjen proti Korejcem? :D

1 uporabniku je to všeč.
supaFlaj

supaFlaj napisal/-a:Zdravo,

Že nekajkrat se mi je zgodilo sledeče:

AC, hitrost 120 km/h, cca 2600 vrt/min - 6. prestava. Pri prehitevanju pohodim gas in namesto da bi obrati počasi naraščali skladno s hitrostjo avtomobila, obrati poskočijo na 4000+ vrt/min. Hitrost avtomobila počasi narašča, mašina pa dela z visokomi obrati. Občutek je nekako takšen, kot da bi avtomatika pohodil do kraja in prešalta sam v nižjo prestavo, da lažje pridobi hitrost. Danes se je pa po tem dogodku pojavil tudi smrad iz motornega prostora. Najverjetneje je to sklopka. Kaj menite vi? Avto je star slaba 3 leta in 100000 prevoženih avtocestnih km.

Prosim za kakršen koli nasvet ali komentar.

Hvala!

A nimajo korejci ponavadi 5-7 letno garancijo? Jaz bi ga peljal na pooblaščenca ASAP. Saj nima 400Kkm prevoženih :D
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

Klical na servis, potrdili da najverjetneje sklopka, za vztrajnik se bo pa videlo. Na srečo še spada vse skupaj v 5 letno garancijo, če ni vzrok pretirana obraba, kar pa dvomim. :ok

1 uporabniku je to všeč.
supaFlaj

Sem videl (vozil) avto kateri je imel pred 60Kkm sklopko zanič. Seveda je bila to ženska pri kateri so imeli garažo pod bajto :okbig

Vse je odvisno od šoferja in načina vožnje :ok
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

Prvi komentar je letel na hyundaijeve sklopke, že četrti dost mlad hyundai z zanič sklopko :D od bencinarjev do dizlov :) Kar se pa garancije tiče, pa komaj vrjamem da bo kej, ker za sklopko se vedno na servisu vn vlečejo, da je to potrošni material :S Mogoče najdejo kako napako na sklopki, pa ti bojo priznali garancijo :)
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Živjo, decembra so ga na uradnem servisu razdrli in naleteli na mastno sklopko. Zamenjali so lamelo sklopke in semering menjalnika - vse pod garancijo. Vse pohvale Avtohiši Adria v Novem mestu

3 uporabnikom je to všeč.
supaFlaj

pohvale tudi hyundaiu za dobro sestavljeno vozilo :)
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Vrni se na Pogonski sklop