Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Kaj ste danes storili na avtu?

Splošna avtomobilistična debata, novice, novi modeli, zavarovanje in registracija, itd...
A sem jaz kaj zamudil v tej zgodbi, razen tega da je Red_line spet v starih tirnicah? :okbig

Ima Gregson prav, bo treba spet kaj prikrožit, ko bom le kaj okrog prestolice... :ok
Zadnjič uredil Zeko124, dne 02.07.2017, 20:58.

5 uporabnikom je to všeč.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5315
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

ja zero, pridi pokazat kaj pomeni "športni" coupe in 1550kg.
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Ni niti športni kaj šele dabi bil kupe.

2 uporabnikoma je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3289
Avto: psa

da ne gremo preveč OT ...

danes šel napolnit klimo iz preventive + dezinfekcija. Šel sem enemu Borisu ki je zraven fužin. Tipi res znajo in jih priporočam. Takih ljudi je na sploh malo, da vejo kaj delajo pa da ne računajo kot suho zlato.
Kot povedano je bilo preventivno, ker je avto zame nov in ne vem kako se je delalo z njim. Plina je manjkalo, ampak po 12 letih je bilo za pričakovat. Zaradi premalo plina & olja kompresor zariba. Tako da če je kdo v dvomih naj žrtvuje tistih par € in gre to naredit, da pol stroški ne bodo večji. Pri mojemu je bilo za moje pojme vse BP. So pa mi govorili kakšni so novejši avti z novim plinom ... obup!
BlueBarry
Banned

Če je malo premalo potem slabo hladi, če je malo več premalo potem se vsaj povečini kompresor sploh ne vklopi. In če je avto starejši in sistem laufa, se ga ne tika. Novejši plin je bolj ekološki a hkrati ima manjše molekule in uhaja iz zaprtega sistema, zato tudi priporočajo da se novejše klime kontrolira oz. fila na 30.000 ali dve leti.

Ravnokar prejel nove gume in sem razočaran, boki so ravnotako mehki kot pri Uniroyal, edina tolažba je da lahko pumpam na več. Če bo še oprijem na mokrem slabši, kupim Uniroyal in jih pač menjam na dve leti.

2 uporabnikoma je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

plin z leti gre nekam, to je dejstvo. vprašanje pa je, koliko se ga izgubi. moj ima 12 let, ta drugi ki pa je zdaj crknila klima pa 20. servisiranje vsakih par let je zelo zaželjeno, da se ugotovi koliko je sistem zdrav. ta novi plini (francozi) pa crkujejo že po letu. kao eko norme pa to.

de palmo, gume kar pumpaj in opazuj stanje na robovih. sam sem moral toyote pumpat na 2.7 da jih ni popapcalo. vse gume pa načeloma lahko pumpaš do 3.bar bp. une ki so xl pa še toliko bolj.
BlueBarry
Banned

Vedno se preveri koliko je dovoljen tlak v gumi in se pumpa manj, ker vsi vemo da se zrak razteza. Uniroyal se lahko pumpa na 2.75 bara, jaz jih pumpam na 2.5-2.6, več ne. Me nebo noben prepričal da jih naj pumpam preko dovoljene meje! Vredestein se lahko pumpa na 3.5, toliko je predpisano, a bom šel do nekje 2.8, več pa dvomim.

3 uporabnikom je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Gume na 3 bare, pa je vožnja kot gumeradl. :nope

4 uporabnikom je to všeč.
mjurma2

Všečkov: +1747
Kraj: Sorško polje
Avto: Jugo + Saab 9000

Resetiral servisni interval na hirschu :ok

3 uporabnikom je to všeč.
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

de palmo, če ti bo papalo robe pol ne jokat. to ti govorim iz izkušenj.
BlueBarry
Banned

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošna avtomobilistična debata