Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Letne pnevmatike

Forum, namenjen temam o pnevmatikah, platiščih,...

Re: Letne pnevmatike

Neprebrana objava Gregson007 » 22.03.2016, 19:16

klobasanje v smilsu:
,,poznam enga ki pozna nekoga, ki je pred časom z nekom sedel za šankom in ujel neko debato med nekimi ljudmi.... ,, -> đabe posao!

konkretne izkušnje; na katerem vozilu, katera dimenzija, kater model, kaj narobe ???

npr.: za prekomerno obrabo, predvsem notranjih robov gre krivca iskati na podvozju vozila, pa ne le zaradi optike, ampak zardi morebitne zračnosti v rokah, zjahanih amortizerjih....

ko pa je ravno izpostavljen forum avtomobilizem: najmanj kvaliteten avto forum daleč naokrog, mnenja in pametovanje tam prisotnih na nivoju predjamskih osebkov
Zadnjič uredil Gregson007, dne 22.03.2016, 19:21.
Romeo`s Cold Beer Garage

3 uporabnikom je to všeč.
Gregson007
Uporabniški avatar

Všečkov: +6154
Kraj: Zoky stadt
Avto: 2x Lafa

Neprebrana objava DePalmo » 22.03.2016, 20:45

Dejanskih izkušenj s to gumo nimam in jih tudi nebom imel, zaradi že omenjenih težav. Če jih imajo drugi, vrjemi da te gume nebom kupil ;) In ja, lahko bi še dodal "baba čula, baba rekla" za boljšo preglednost, bom pazil v prihodnje. Kje bi pa dobil za tako informacijo kredibilen link, se mi pa sanja ne, ker dvomim da boste zadovoljni s povezavo do teme na drugem forumu.

Gume katere sem predlagal sem pa tudi napisal moje izkušnje. In ja, mislil sem Sportmaxx samo se nisem mogel spomnit kak se jim reče.

DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4655
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Neprebrana objava IcEmAn » 22.03.2016, 21:23

Sam sem imel 4x Dunlop (2x letne in 2x zimske), pa pri nobenih nisem imel omenjenih problemov, res pa da nobena ni bila ta model.

Glede zgoraj omenjenega foruma - tam je v zadnjih letih krepko padel nivo. No, saj se vidi, da je bistveno manj aktivnih uporabnikov, pa še ti, ki so aktivni, si ponavadi merijo ku*ca.

IcEmAn
Uporabniški avatar

Všečkov: +2152
Avto: Silver Blitz

Neprebrana objava Zeko124 » 24.03.2016, 23:09

Falken Ziex ZE914. Na dveh avtih pri hisi.

195/65/15, 245/45/18. Razlika kot noc pa dan.

V 18'' ji je edini minus obraba, vse ostalo vrhunsko. Pri 15'' sem pa prav zalosten sedaj na letnem kompletu. Za normalno voznjo so sicer OK, obraba je res minimalna, ne drsi. Ima pa ocitno precej premehke bocnice za to tezo (1615kg) in daje obcutek, kot da avto plava pri visjih hitrostih in v ovinek. Zamenjam takoj ko bo mozno (3. sezona sicer). :(
Joie de vivre. Citroën

1 uporabniku je to všeč.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5274
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

Neprebrana objava sting76 » 17.11.2016, 10:56

Pozdravljeni,

zanima me, če je kdo imel na avtu težkem cca. 1200kg, pnevmatike Nexen N8000 v dimenziji 205/45-17 ali vsaj višini 45, če so res zelo mehke bočnice pri tej gumi, če se malo zapodiš skozi ovinke?

Lp
sting76

Všečkov: +0

Neprebrana objava Mr zero » 17.11.2016, 12:57

jaz zase vem da nasledno leto uzamem uniroyal rainsport 3 xl.
te gume imajo mehke bočnice in se v ovinku rade "zvijajo" (pač imel sm črevo 60 višine).
tako da nevem, pomojem xl pomeni trša bočnica in bolši občutek za volanom? je pa res da je 205-45 kar nizka pnevmatika. avto pa spet ni težak.
my lion ain"t no pussy
Mr zero

Všečkov: +3270
Avto: psa

Neprebrana objava sting76 » 17.11.2016, 13:36

kakor mi je znano je N8000 v tej dimenziji samo XL varjanta (Nexen 205-45-17 N8000 XL 88W), na tyrereviews.co.uk pa jamrajo:

"driving a Citro�n DS3 THP 150 (205/45 R17 W) on mostly motorways for 700 average miles
Before buying, I read many reviews on this tyre and I can confirm the qualities and downsides of this tire. That is, they ride very quietly and comfortably, however steering precision is poor as a result of soft walls. In a sports cars, you may want a premium brand if you don't want to lose agility. On the other hand, they can be highly recommended for low powered cars and if low cost is a priority. I'm happy for having saved a lot of money choosing them over the Michelins Pilot Exalto 2 that come originally in my car, although these are undoubtedly better tyres."

"driving a Honda Civic Type R (205/45 R17 W) on mostly town for 100 spirited miles
Had these fitted as part of the deal having bought a car that needed new tyres. Test drove the car on bald under inflated bridgestones yet once I changed to the nexen I think I would have rather took my chances! Simply the side walls are too soft. The construction is cheap and the roll in the tyre is so noticeable you think your on flats and that's just normal driving. Don't dare push them! Maybe ok on the family car but a firm setup car shows this up immediately. They will be on eBay next week! No confidence in them at all. Don't buy cheap I usually don't!"
sting76

Všečkov: +0

Neprebrana objava DePalmo » 17.11.2016, 16:36

Moj avto ima 1.4 tone, gume 205/60 R15 in na zimskih Continental je bolj direkten kot na letnih Uniroyal RainExpert. Imajo premehke boke in kljub temu da je vožnja udobna, ni niti pod razno za kakšno športno ker ni pravega občutka v ovinku. Za naslednje leto bom vzel nekaj drugega, ampak še nevem kaj, ker hočem brezpogojen oprijem na mokri cesti.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4655
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Neprebrana objava Mr zero » 17.11.2016, 16:40

depalmo: mogoče rainsport 3 xl ? bi se znalo poznati. mimogrede jaz bom šel na 205-55-16 ker je opazno cenejša guma kot višina 60 ;)
my lion ain"t no pussy

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3270
Avto: psa

Neprebrana objava urbancebulj » 17.11.2016, 17:17

Jaz grem drugo sezono na Nexen 8000.
Dobil sem nekaj pohval uporabnikov pri nas, cena pa je tudi precej ugodnejša debarnici kot vse ostalo....

2 uporabnikoma je to všeč.
urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11853

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pnevmatike in platišča