Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Letne pnevmatike

Forum, namenjen temam o pnevmatikah, platiščih,...

Re: Letne pnevmatike

Neprebrana objava HardGain » 08.03.2017, 09:11

Pa je tudi zame prišel čas, ko bo treba menjati gume; zaradi starosti, ne obrabe. S trenutnimi Bridgestone ER-300 (215 / 55 / R16) sem bil zelo zadovoljen in bi še naprej ostal na Bridgestonkah, ampak mi večina ljudi, ki so bili do sedaj zvesti tej firmi toži, da niso več kar so bile.
Tako sem se začel ozirat še po ostalih firmah, Continental, Fulda in Nokian. Sem še neodločen in trenutno v fazi zbiranja ponudb. Bomo videli kaj bo na koncu itak več kot bereš forume, teste in podobno, več si zmeden
HardGain
Uporabniški avatar

Všečkov: +1364
Kraj: Koper
Avto: Peugeot 406 Coupe

Neprebrana objava DePalmo » 08.03.2017, 10:42

Jaz bi vzel te: http://www.gumax.si/index.php/default/u ... 6-93v.html
Imam RainExpert 3 (ker RainSport 3 ni v moji dimenziji) in so super za po mokrem, edini problem je da so mehki boki in vožnja ni tako športna, iz začetka je bila celo obupna dokler se gume niso "usedle". Zdržale so mi 2 leti oz. dobrih 30.000km, letos vzamem nove.

O letnih Continental ne morem kaj veliko reči, lahko pa o zimskih. Prej sem imel TS850 in so bile vrhunske, nove TS860 so pa obupne in bom naslednjo zimo menjal. Sklepam da če so se zimske poslabšale, pri letnih ni kaj veliko drugače.

Lahko pa pogledaš še za kakšnimi Nexen, jih kar hvalijo in sem tudi sam že razmišljal da bi jih probal, mogoče naslednjo zimo.

3 uporabnikom je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4655
Kraj: Okolica Grosuplja

Neprebrana objava blisk » 08.03.2017, 15:05

Vsekakor odnosno cena na kvaliteto je NEXEN NFERA SU1. V primerjavi z N8000 je precejšnja. Na Angleških testih so ji dali 8 od 10, med tem ko je neka FEDERALKA, kvazi pocenska dobra guma (graben meni osebno) dobila 5 od 10.

Skratka če išče kdorkoli price/performance je to to po moje... Seveda so lahko premium gume za odtenek boljše, vendar pri normalnem avtu se to ne opazi. Bolj kot ne je test edino mokro cestišče, kjer bi lahko iskal višja odstopanja, vendar v mokrem samo bedak goni in to je to...
blisk

Všečkov: +309
Avto: 50+ HP Cupra

Neprebrana objava DePalmo » 08.03.2017, 16:48

Šele na mokri cesti se vidi razlike med gumami in to je meni najbolj pomembno, v suhem se bo vsaka držala.

6 uporabnikom je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4655
Kraj: Okolica Grosuplja

Neprebrana objava Mr zero » 08.03.2017, 17:09

po suhem je še letna barumka za 32€ dobro držala.
meni se vedno mudi ravno takrat ko je dež.
ravno zadnič uprašal kolega z nekimi nankang ultra superdupersport...
no.... reče mi.... saj guma po suhem je uredu... po mokrem pa paziš kako voziš :hmm :stupid

no... ista dimenzija njegove je 41€ moje (ki dejansko drži po džu) pa 105 :wow
my lion ain"t no pussy

2 uporabnikoma je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3270
Avto: psa

Neprebrana objava HardGain » 08.03.2017, 20:34

osebno niti ne pomislim da bi dal kakšne leve gume gor, ki mi ne dajo niti malo sigurnosti.
premium znamka ja, ampak da tudi dobiš tisto kar plačaš (ne samo znamko). Komaj ko sem prebiral ocene za Bridgestone T001 sem začel resno razmišljat, da bi menjal znamko.
Kolega z italijanksega 406 Coupe kluba je montiral Bridgestone S001 in pravi da so mu vredu. Dosti boljše kot prejšnje Yokohama naprimer

HardGain
Uporabniški avatar

Všečkov: +1364
Kraj: Koper

Neprebrana objava urbancebulj » 08.03.2017, 22:05

Nankang ns-20 sem vozil, sicer kratek čas pa vseeno.
Za daily povsem ok, tudi v dežju, za hitre avte/ovinke pa ni.
Ne vem pa kako se obnesejo ko se starajo, jaz sem jih vozil samo 3 mesece, par k km.

Uniroyal rainsport 3 je top guma, v vseh pogojih, edina stvar ki lahko zmoti je glasnost, ampak ko se v6 dere, se gum.ne bo slišali, pa še profil je lep.
:ok

Za hitro vožnjo je pa treba v smer Ad-08r , 595 rs-r pogledat.

urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11853

Neprebrana objava blisk » 09.03.2017, 09:49

HardGain napisal/-a:osebno niti ne pomislim da bi dal kakšne leve gume gor, ki mi ne dajo niti malo sigurnosti.
premium znamka ja, ampak da tudi dobiš tisto kar plačaš (ne samo znamko). Komaj ko sem prebiral ocene za Bridgestone T001 sem začel resno razmišljat, da bi menjal znamko.
Kolega z italijanksega 406 Coupe kluba je montiral Bridgestone S001 in pravi da so mu vredu. Dosti boljše kot prejšnje Yokohama naprimer

Saj to si premium znamke želijo tovrstnega razmišljanja... Da bi kakršnakoli teorija držala bi moral na istem avtu imet 3 različne komplete ob istih cestnih pogojih v danem trenutku, da bi lahko dal dejansko oceno v razliki o gumi.

Vse to, testi itd... je pač stvar ali jo verjameš ali ne. Verjamem da je guma, ki stane 300 eur kos boljša kot tista za 100 eur. Zanima me pa tisto ali je guma vsaj 1x boljša v dežju. Sigurno imaš na trgu klump od gum, vendar če najdeš dobro so te razlike mogoče 10-20%, pa še to ob visoki hitrosti na mokri podlagi. Za vožnjo v mokrem po omejitvah ni razlik bistvenih, razen pri divjanju. Jaz sem jih sprobal NEXEN kot znamko v mokrem na 300hp+ avtu in so bile odlične. Verjamem da bodo nove še boljše. Napišem pa po 15. ko bo prvi dež, kako se obnesejo.

Aja pa še skoraj najpomembnejše, gume 185 širine verjamem da so lahko noč in dan razlika, med tem ko pri širokih dimenzijah je lahko popolnoma druga izkušnja za neko gumo v primerjavi z ožjim profilom. Skratka jabolka in hruške kar posploševat je smešno... Sicer pa vsak kar mu paše, samo dejstvo ostaja, da je precej dobrih cenovno ugodnih gum, ki so primerljive skoraj z 2x dražjo premium znamko.
Zadnjič uredil blisk, dne 09.03.2017, 09:53.

blisk

Všečkov: +309
Avto: 50+ HP Cupra

Neprebrana objava Go Panda » 09.03.2017, 12:27

Jaz rabim za minija 18col gume 205/40r18 in me zanima katere bi bile dobre v tej dimenziji , glede na to da je avto lahek. Gledal sem pa Falken pnevmatika Ziex ZE 914 Ecorun 205/40R18 86W XL.
Kaj menite ?
Roka roko umije , obe obraz :-)

Go Panda

Všečkov: +8
Kraj: Novo mesto
Avto: Mini Cooper R56

Neprebrana objava BoroM » 19.03.2017, 18:59

Nos napisal/-a:Tukaj bi imeli debato o gumah. Delili svoje izkušnje z pnevmatikami, ki jih imamo/smo imeli na avtu.
Ali pa smo ravno pred nakupom in rabimo mnenja o njih :ok

Jaz sem letos za svojega bmw-ja kupil nove letne Fulda EcoControl HP v dimenziji 205/55/16.
Z njimi sem naredil okol 500km in jih moram res pohvaliti. Po suhem se odlično drži po ovinkih in ni glasna.
Po dežju tudi odlična za ta rang gume. Dobro izpodriva vodo. Malenkost sem se tudi po snegu z njo vozil :D

Tako, da priporočam Fuldo EcoControl HP tudi drugim :ok

Tudi jst sem že kupil drugo generacijo omenjenih gum, prej sem na Scenic-u imel 3 poletne sezone
Fulda EcoControl HP v dimenziji 205/55/16. in sem bil ful ful zadovoljen, sedaj vozim Megan-a in sem prek mimovrste.si v roku 24 ur prejel komplet 4-in gum. na montazo čakam lepše vreme. obenem se info. gume so narejene v osmem tednu 2017. za 4 gume cena z dostavo 206,70 €. :ok

1 uporabniku je to všeč.
BoroM

Všečkov: +6

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pnevmatike in platišča