Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Letne pnevmatike

Forum, namenjen temam o pnevmatikah, platiščih,...

Re: Letne pnevmatike

Neprebrana objava urbancebulj » 02.05.2017, 13:39

DePalmo napisal/-a:@urban: Za dimenzijo že, kaj pa piše na gumi? Na mojih Uniroyalkah piše max 3.0 bare. Vem da je še rezerva, ampak nočem pretiravat pa čeprav bi moral še napumpat da se nebi zvijala ker ima kar visoko in mehko bočnico. Tak da pumpam na 2.5 ali 2.6.

Uniroyalke imajo ekstromno mehak bok, oz je cela guma zelo mehka, zato tudi tako dobri rezultati v mokrem.
Za moje nexen n8000 na čehinji pa sem pogledal, 3.4 bar je maksimalni dovoljen tlak v pnevmatiki.
Tako da gre teh 3.0 kolikor je sedaj ravno skozi, tudi če se toliko segreje, da za 10% naraste tlak.
Hvala za opozorilo, prej nisem bil pozoren na ta pomemben detajl.
:ok

2 uporabnikoma je to všeč.
urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11922

Neprebrana objava blisk » 10.05.2017, 12:28

Malo update, NEXEN N fera SU1, guma je odlična, tiha, po suhem nimam pripomb, v mokrem se drži vrhunsko. Guma je tako mehka, da mi je v mesecu in pol pobralo skoraj 3mm profila. Občutna razlika je bila med sprednjimi in zadnjimi, ko smo jih sneli. Sedaj smo premenjali komplet da bo do konca sezone zdržalo. Skratka za ta denar odlična guma.

3 uporabnikom je to všeč.
blisk

Všečkov: +320
Avto: 50+ HP Cupra

Neprebrana objava BlueBarry » 11.05.2017, 18:21

zdaj na civicu imam tudi neke kitajske gume xy ki se pa držijo neverjetno dobro v mokrem in suhem. prav presenetilo me je. tako da ti kitajci ipak niso toliko bad
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Prejšnja

Vrni se na Pnevmatike in platišča