Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Lexus ne bo šel po stopinjah nemške trojice

Komentarji na avtoforum.net novice z naslovne strani.

2 uporabnikoma je to všeč.
Admin
Administrator
Uporabniški avatar

Všečkov: +384
Kraj: Slovenija

Popolnoma razumljivo.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Všečkov: +1936
Avto: Civic Coupe

Pravilna odločitev, premium znamka ne more prodajat avtov za 15 jurjou, ker to potem več ni premium!

1 uporabniku je to všeč.
pristavc

Všečkov: +1711
Kraj: Črnuče
Avto: Audi S8

Kaj pa je pri nemški trojki mišljeno kot nizkocenovni vstopni model? Predvidevam, da kak BMW 1 (114i), Mercedes A (A180) in Audi A1 (1.2 TFSI)? No ja, od teh, ki sem jih naštel, nobeden za 15k € (po ceniku). :)
Zadnjič uredil IcEmAn, dne 11.12.2013, 20:43.
IcEmAn
Uporabniški avatar

Všečkov: +2154
Avto: Silver Blitz

do 20k€ je "poceni" avto

1 uporabniku je to všeč.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Všečkov: +1936
Avto: Civic Coupe

Mogoče sem se mal nerodno izrazil. Mene modeli, ki sem jih omenil zgoraj, načeloma ne motijo. Moti me pa, da od osnovne opreme, kateri ne bi rekel niti p od premiuma, zahtevajo ceno, da te srat prime (beri premium cena za nepremium opremo avta).

Zame je premium avto avto, ki si ga privoščijo le tisti, ki imajo denar, prav tako pa imajo v osnovi že opremo, ki se pri ljudskih avtih smatra že kot lep luksuz. Npr. xenon oz. (zadnje čase) LED luči, vsaj 2-conska avt. klima, soliden audio sistem (po možnosti tudi navi), vse nastavitve električne (šipe, ogledala, sedeži, ....), pa še bi lahko našteval.

In je človeku kar slabo, ko vidi, ko se ljudje izprsijo za en osnoven model premium avta - sam da so 4 krogci, zvezda ali propeler, drugo pa en kurc gleda.

Aja, v članku se omenja, da cena lexusov ne bo pod 30k €. Slučajno opazil, da je CT v osnovi po ceniku pod 30k € :D
Zadnjič uredil IcEmAn, dne 12.12.2013, 13:20.

1 uporabniku je to všeč.
IcEmAn
Uporabniški avatar

Všečkov: +2154
Avto: Silver Blitz

Pa sej človek, ljudje sam da vidjo te tri znake pa še VW znakc zravn pa so že mokri pa trdi a ne zavedajo se da oni preplačajo ta znakc za nevem kok keša :D

1 uporabniku je to všeč.
pristavc

Všečkov: +1711
Kraj: Črnuče
Avto: Audi S8

lahko si to zmisli lexus ki ima zraven še toyoto, bmw in mercedes nimata drugih... edin audi bi lahko to naredu ker spada pod vag ;)
Zadnjič uredil Tazman, dne 12.12.2013, 18:17.

1 uporabniku je to všeč.
Tazman
Uporabniški avatar

Všečkov: +436
Avto: BMW

Premium ne pomeni A8/Serie 7/S klasa, premium je lahko tudi A1/Up/Serie 1, saj imajo svoj segment, in kot premium bi morali izstopati, tako cenovno kot po opremi. Sicer pa kaj bo Lexus prodajal, bodo dolocali kupci, saj pomoje tudi mati Toyota ne bo vesela, ko bo padla prodaja Lexusov pod kriticno mejo, da bo na koncu bilanca -.

Torej jaz vidim pod besedo premium nekaj vec, ne glede na velikost vozila, zato pa so locena po segmentih.

2 uporabnikoma je to všeč.
NoFear85
Uporabniški avatar

Všečkov: +369
Kraj: Obala
Avto: Skoda Superb

Vrni se na Novice