Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Motor Peugeot Partner 1,6 hdi letnik 2006

Motor z vso periferijo, menjalnik, prenos moči na kolesa, izpušni sistem,...
Pozdravljeni!

Ima kdo slučajno kaj izkušenj z zgoraj omenjenim motorjem glede porabe olja?
Pred kratkim sem kupil rabljeno vozilo s prevoženimi 145.000 kilometri in z zamenjano turbino ter zamenjanimi tefloni (ker je prejšnjemu lastniku motor pil olje).
Ko sem postal bolj pozoren, sem ugotovil, da spije liter olja na 700 kilometrov!!!!! :damn
Seveda motor kadi svetlo modro.
Bil sem pri mehaniku in je mnenja, da je lahko vzrok v mnogih rečeh: batni obročki, ventili....
Je bolje da zamenjam kar motor? Verjetno bo cenejše....
Hvala za mnenja.

Lp
cestnar

Všečkov: +0

še ceneje je da ga pelješ nazaj kjer si ga dobil
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

To je res, ampak sem pač naletel na človeka, ki mu malo "seka" in trdi, da mi je on prodal brezhiben avto. Vem da obstaja tudi sodno mnenje o skriti napaki na vozilu, a se mi zdi, da bi to trajalo.....
cestnar

Imel ta motor v 206ki, med servisnim intervalom (30.000 km) mi ni spil niti deci olja, pa sem ga redno priganjal na obrate. Sklepam da tvoj pač ni bil vzdrževan, zato pa je prišlo do tega.

Sicer pa, ker lih omenjaš Partnerja, kje si kupil avto? Kolikor vem, je motor iz mojega avta pristal v enem Partnerju (sem razbil avto), na katerem se nato ni delalo servisov. Ob prodaji je motor imel 200.000 (verjetno prevrtenih, torej realno bolj 300.000), nato so jih pa tudi pridno štepal dalje. Je pa avto bil v okolici Litije, bolj podrobno pa ti žal ne znam povedat.

Aja, moj je bil 108 KM s FAP filtrom, si imel pa tudi 90 KM verzijo brez FAP-a.
Zadnjič uredil DePalmo, dne 27.03.2017, 20:17.

2 uporabnikoma je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Pri tem so bili delani servisi in vse, ampak zdi se, da se je z motorjem zgodilo kakšno pregretje ali kaj takega. Kupil sem ga v Vipavski dolini.
Misliš, da lahko FAP vpliva na dimljenje?
cestnar

Ne, sploh pa ne na porabo olja. FAP se lahko zamaši, avto ne bo imel pravih pospeškov in če ga takrat pritisneš, bo kadil kot stari dizli, nebo pa moder dim ampak lepo črn.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Vrni se na Pogonski sklop