Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Nakup karavana ali enoprostorca do 15.000€

Teme o internetnih oglasih avtomobilov ter teme o posvetovanju pred nakupom.
Lep pozdrav, Forumaši, sem novi in rabim vašo pomoč.

Odločam se za nakup večjega vozila enoprostorec ali karavan, rabljen pod 100.000 km do 15.000 EUR.

Ker sem si preračunal delam letno cca 20.000 km od tega 10.000 km mestne vožnje, ostalih 10.000 relacije 50 km do 160 km+kakšno morje (dnevno 11 km v eno smer v službo ki zgleda takole živim ob severni obvoznici(šiška) in delam ob neposredni bližini obvoznice(letališka)) se pravi avto štartam imam do obvoznice 1 km in 120 km/h naslednjih 9 km nato zopet 1 km navadne ceste nazaj podobna varijanta štartam 1 km do avtoceste in zopet 9 km obvoznice in 1 km do doma. Trenutno vozim Opel Corso D 1,3 in imam 170k km in tretjič težave s turbino pri 110.000k km ko sem se vračal iz Berlina( avto je stal 4 dni na -25) smo se usedli v avto in štartali do avtoceste se je ogrel nato pa po ene 150 km avtoceste od enkrat začel noro žvižgati in tako naslednjih 900 km do LJ nato je sledila obnova cca 500 eur + delo, nato po 2 letih se je turbina zataknila (overflov ventil se je zataknil-ni odpiral) sem sam dol vzel in spucal sedaj cca 14 dni nazaj pa je turbinca zopet zapela in žvižga, sicer avto vleče kakor treba in ne kadi vendar nadležno poje.

Ker sva v pričakovanju otroka se odločava za nakup novega(rabljenega) vozila, zato vas prosim za pomoč kaj priporočate bencinarja (kolikor vidim se bencinarja brez turbine ne dobi več) ali nabaviti dizelaša.

V mislih sem imel VW CADY, GOLF+, GOLF SPORTSVAN, TURAN, (bolj prisegam na nemce) ali pa CITROEN BERLINGO, RENAULT KANGO ...

Hvala za nsvete in lp
darkec

Všečkov: +0

Peugeot 5008 1.6 dizel 2 leti star s 30.000km sl pa turan star 4-5 let 120k km. Moj glas gre 5008
SPEEDY
Uporabniški avatar

Všečkov: +243
Kraj: ljubljana
Avto: audi 1.8t cabrio

Za 15.000€ greš po novega Kangooja ali Berlingota, ne vem zakaj bi kupoval rabljen avto, imaš garancijo in NOV avto in se brezskrbno voziš.

1 uporabniku je to všeč.
urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11690

jaz pa nevem no.... zakaj kupovati berlingota in podobne "dostavnike" zaradi povečanja družine.
realno kaj je dostavnik bolši od navadnega ¸gofla ? razn prostor nad glavo (super je, če voziš žirafe).
my lion ain"t no pussy

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3143
Avto: psa

prej ali slej rabiš prostor v avtu

1 uporabniku je to všeč.
BlueBarry

Všečkov: +18

Prostor za? Nevidim fora placa nad glavo. Semizdi da je važna širina in dolžina kabine.realno kaj spraviš nad glavo? Lestev? Trugo?smučke?
my lion ain"t no pussy
Mr zero

Všečkov: +3143
Avto: psa

zrak, zrak ...
BlueBarry

Všečkov: +18

Karavan ali enoprostorec, stvar preference in odločitve. Osebno bi se ognil programa ki je oženjen s tovornim (Berlingo, Caddy in podobne zadeve). To se avtu podobno pelje le ko naložiš 300kg tovora v gepek :D . Smo šli lani v Italijo z navadnim Transporterjem, udobje zadnje klopi slabše od gasilske klopce :wrong .
Joie de vivre. Citroën

2 uporabnikoma je to všeč.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5223
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

Mr zero napisal/-a:jaz pa nevem no.... zakaj kupovati berlingota in podobne "dostavnike" zaradi povečanja družine.
realno kaj je dostavnik bolši od navadnega ¸gofla ? razn prostor nad glavo (super je, če voziš žirafe).

Malo poglej koliko večji je kufer pri teh "dostavnikih od recimo Passata karavan in ti bo potem jasno.
Ne moraš Golfa primerjat z recimo mojo Dacijo, kot bi garsonjero primerjal z 200 kvadrati veliko hišo.

Če bi sam imel denar bi kupil kaj v rangu Sharan, Galaxy ipd...novega seveda, za 15k€ mi na kraj pameti ne pade da bi šel kupit rabljenega enoprostorca, enostavno ni računice, edino če se hočeš na ven pokazat...

1 uporabniku je to všeč.
urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11690

Vrni se na Oglasi z interneta in pomoč pri nakupu