Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Predelave vozila - vprašanja, odgovori, mnenja

Forum, namenjen mehanskim predelavam avtov ter tuningu motorjev.
Zdravo, upam da bo tema odobrena, ker še nisem zasledil kakšne teme, kjer bi se lahko govorilo o predelavah in nadgradnjah od A-Ž.. Tukaj se lahko govori o kakršnih koli predelavah, podajajo se lahko nasveti, oziroma mnenja. Več glav več ve :okbig
Pa recimo da začnem jaz, in to seveda z mojim filozofiranjem. Kot verjetno nekateri že veste, si lastim forda focusa (ki ima trenutno smrček kot kakšen mops, ampak upam da se bo popravilo čimprej). Ker sem prodal mondeota, od alu platišč (16 col) se pa nekako nisem hotel posloviti, razmišljam, da bi jih montiral na focusa. Na internetu sm zasledil kakšna platišča ima focus v originalu gor, in pa njihov ET. Original 16 col platišča imajo ET 52, moja platišča so pa ET 49.5, kar bi pomenilo, da bi vrjetno platišča stala za 2.5 mm bolj navzven? No skoraj sigurno je to še malo odvisno od širine platišč, itd.., ampak vseeno bi jih lahko verjetno montiral gor. Tukaj se pa moje razmišljanje ne ustavi, kljub temu da sm bolj blesave narave :okbig In me zanima, če prednja kolesa stojijo bolj navzven, torej malo bolj stran od osi, okoli katere se vrtijo kolesa ob zavijanju (zglob vilice ni več toliko v sredini naležne površine gume), naredi recimo zunanji rob kolesa večji radij okoli zgloba ob zavijanju, kar posledično bolj uničuje volanski končnik, in pa zglob, ter ostalo..? Ali lahko kdo iz lastnih izkušenj pove, kako se potem obnaša podvozje, in pa kakšna je vzdržljivost podvozja, če je recimo montiral distančnike?
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Tista 2,5mm se nebo poznalo na obrabi podvozja....jaz recimor imam samo zadaj distančnika 10mm in ne čutim razlike.

je pa fajn da se prej pozanimaš ali gre ta dimenzija gume sploh na avto. pri sebi vem, ker sem hotel kupiti litke iz forda in jih dati pa pugnla(oba 4x108) ampak jaz rabit et do 28, fordi imajo pa vsi okoli 50 :hmm

sem pa pri sebi porajtal da katalizator zlo zmanša performence :angry nekako se mi zdi da se počasneje zvrti :angry
Zadnjič uredil Mr zero, dne 08.07.2014, 06:54.

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3289
Avto: psa

zero, pa ti si videl kakšen je original katalizator?

Kos sira.
Slika

Katerikoli original katalizator štopa mašino da je grdo videt. Skozi ta kos sira ni čudno da se izgubi manjamnj 5KM.

Moj športni je tak
Slika
Dejansko so to luknje preko katere vidiš na drugo stran.
Zadnjič uredil RED_line, dne 08.07.2014, 11:58.

1 uporabniku je to všeč.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Všečkov: +1936
Avto: Civic Coupe

Kot ena izkušnja:
Jaz sem pred časom na Cliu zamenjal platišča z drastično večjimi. Dimenzije sem žal pozabil. Mislim, da sem v naslednje pol leta zamenjal vse ležaje. Je pa res da je bil avto rabljen ob nakupu in tako ne morem zagotovo trditi ali so krive feltne ali "zgodovina".

1 uporabniku je to všeč.
BoulyB

Všečkov: +9

normalno, so večje obremenitve na kolo (oprijem, udarci...)

Pa ležaji tud niso bli novi...

Za 2.5mm se ne sekiraj, sploh pri avtu za vsakdan...

@Mr Zero itak da ne opaziš razlike če imaš zadaj 10mm, kaj zavija tvoj avto zad?
kosir1234
Uporabniški avatar

Všečkov: +3330

Vsi novi avti ki imajo gor neke 19" in več, imajo težave z ležaji ter samimi rokami.
RED_line
Banned
Uporabniški avatar

Všečkov: +1936
Avto: Civic Coupe

RED_line napisal/-a:zero, pa ti si videl kakšen je original katalizator?

Kos sira.
[ Slika ]

Katerikoli original katalizator štopa mašino da je grdo videt. Skozi ta kos sira ni čudno da se izgubi manjamnj 5KM.

Moj športni je tak
[ Slika ]
Dejansko so to luknje preko katere vidiš na drugo stran.

Kaj je razlika športnega katalizatorja ? :hmm
dunajc123

Všečkov: +38
Kraj: Žiri
Avto: MG ZR 160

Bolša pretočnost plinov,kar pomeni da se motor lažje zvrti(ga ne mori), cene so odvisne od motorja.jaz sem pri sebi porajtal da razlika je med stock in brez njega, in to ogromna

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Če loviš stotinke na Grobniku se ti ga celo splača menjat :peace

1 uporabniku je to všeč.
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

jaz sem malo vrgel na list ceno predelave in prespal malo, in pogruntu da za ta dnar dobim že drug avto.
tako da bom na motorju naredu glavn servis, spucal karter,glavo in gasa.

ps:mogoče če bo kej ugodno blo v italiji al pa angliji kupim drugače ne.in zamenjal bom bremze za večje in podvozje malo znižal.

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Naslednja

Vrni se na Mehanske predelave in tuning