Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

renault clio storia 1.2 16v 2009 letnik predelava

Forum, namenjen mehanskim predelavam avtov ter tuningu motorjev.
postal sem lastnik omenjenega cliota.ta clio ima 75 konjev in to je zelo malo men osebno, zato vas sprašujem kaj bi lahko naredil da bi mu povečal konje na 90 do 100.razmišlov sm za cipianje, menjava avspuha in tako napre samo nevem kaj mi vi priporočate in kaj je vaše mnenje?
hvala za odgovore
primoz1331

Všečkov: +0

Zamenjaj avto, tako bo najbolje. Z čipanjem atmosferca neboš veliko pridobil, pri predelavi izpuha pa tudi neboš pridobil 20 konjev.

2 uporabnikoma je to všeč.
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

avto sem dobil komaj 3 dni nazaj tako da menjal ga nebom.pisal sem za čiperanje in so mi odpisali nazaj da mi ga lahko spravijo iz 75 na 85.mogoče kdo ve kaj bi še lahko naredil na avtu ali kaj zamenjal ali kaj vstavil notri da bi stisnil še 5 ali 10 konjev ven?
primoz1331

Brez zamere, ampak ta motor je nekam šel v prejšnjih izvedenkah Cliota, v novih pa je dobesedno crknjena krava. Se pridružujem mnenju Asskickerja, menjaj avto. Ne vidim smisla v čipiranju atmosferca, ni vse v konjih.
Zadnjič uredil Zeko124, dne 30.01.2017, 13:27.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5315
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

kaj sta vidva przadeta???nerazumeta da menjal avta ne bom!!! ce mate kej pamtnga za povedat ali predlagat povejte ce pa ne pa nerabte komenterat...drugace pa lahko iz vsakega avta iztisne veliko konjev ven, samo nevem kako in zato sprasujem tukaj.kaj pa menjava avzpuha in sportni filter pa neki sistem pa te fore???
primoz1331

po tvojem obnasanju sodec, jih tako ze ima ze vec kot 75 - vsaj tistega enga za volanom

1 uporabniku je to všeč.
dobek
Uporabniški avatar

Všečkov: +1641
Kraj: mb
Avto: french jajcka

Prinesi 4k € pa bomo iztržili 120hp iz tvojga mlinčka

2 uporabnikoma je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3289
Avto: psa

primoz1331 napisal/-a:kdrugace pa lahko iz vsakega avta iztisne veliko konjev ven, samo nevem kako in zato sprasujem tukaj.kaj pa menjava avzpuha in sportni filter pa neki sistem pa te fore???

:rofl :rofl ze dolgo me ni nihce tako nasmejal, hvala ker si mi polepsal popoldne :okbig !

1 uporabniku je to všeč.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5315
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

Športni vgradni filter (priporočam ITG), športni izpuh (priporočam od kolektorja naprej) in cold air intake obvezno. Potem pa remap daš naredit. To je to.

Če bi pa še kaj več rad, pa žal brez turbine ne bo šlo čez.

1 uporabniku je to všeč.
Nos
Uporabniški avatar

Všečkov: +11749
Kraj: jenrejtneŠ
Avto: Saab TTiD Hirsch

uh da se... samo... to ne stane 50€ ;) odmična, sesaln-izpušn kolektor, itb-ji...

kolega iz 1.4 60hp spravil na kolesa 180hp brez puhalnika ;)

1 uporabniku je to všeč.
Mr zero

Všečkov: +3289
Avto: psa

Naslednja

Vrni se na Mehanske predelave in tuning