Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

sonax

Teme o avtokozmetiki, poliranju, avtopralnicah in ročnem pranju, negi notranjosti,...

Re: sonax

Neprebrana objava jaqckoo » 14.08.2017, 20:11

Pri nas je tud trda voda tak da ga je treba fino obrisat da ni lisast .Je pa v bližini samopostrežna avtopralnica kjer se ne briše po pranju.Kakšne šampone pa uporabljate?
l.p.

1 uporabniku je to všeč.
jaqckoo

Všečkov: +718
Kraj: posavje
Avto: honda cr v

Neprebrana objava DePalmo » 14.08.2017, 20:13

BlueBarry napisal/-a:si probal z jelenovo krpo?

Seveda in parimi različnimi mikro krpami, ena je bila celo specialna za brisanje avta do suhega po pranju, nič ne nuca, vedno ostanejo kapljice vode ali pa kje voda poteče pa čeprav sem vse zbrisal do suhega.

Sem pa pozabil omenit da se avto pere z deževnico, ker večino vode za hišo črpamo iz lastne kapnice.

EDIT: Šampone sem probal že par različnih od čisto navadnih do z dodanim voskom za visoki sijaj in bolj posebnimi ki naj bi obnavljali barvo. Kar se mene tiče je vse isti drek, ni neke opazne razlike.
Zadnjič uredil DePalmo, dne 14.08.2017, 20:14.

4 uporabnikom je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Neprebrana objava Zeko124 » 14.08.2017, 21:01

http://www.ebay.co.uk/itm/Silicone-Wate ... 1036206280

Jaz imam nekaj takšnega. Desetkrat potegneš po avtu (ni važno, stekla, ali kovina ali plastični deli), kar ostane se obriše z jelenovo krpo in je stvar zaključena.

Je pa res da me ne skrbi pretirano ker je avto v slabem licarskem stanju in stoji zunaj pred blokom kjer je izpostavljen vsem mogocim zadevam. :popcorn

3 uporabnikom je to všeč.
Zeko124
Uporabniški avatar

Všečkov: +5315
Kraj: Vsepovsod
Avto: Cimos Ami8 Berline

Neprebrana objava BlueBarry » 14.08.2017, 21:02

šele zdaj sem razumel kaj vas muči. če bi 2x na leto avto namazali z zaščitno pasto, bi bil avto lep in suh ob vsakem pranju. bistvo je to, da se kapljice ne primejo na površino in če je ta zelo gladaka zbežijo vse dol. tako zaščito laka je zelo praktično imeti pozimi, ko avto samo splahneš in zgleda kot no :) z temi krpicami in to lahko dosežeš samo določeno stopnjo suhosti.

2 uporabnikoma je to všeč.
BlueBarry
Banned

Všečkov: +117

Neprebrana objava jaqckoo » 14.08.2017, 21:18

Saj to je to ,sploh pozimi ko avto sam splahneš /wapom/ da ga glih ne brišeš. :okbig

jaqckoo

Všečkov: +718
Kraj: posavje
Avto: honda cr v

Neprebrana objava BlueBarry » 14.08.2017, 22:33

1x ga dobro spoliraš in pol 2x do 3x na leto namažeš z tipo voskom. v končni fazi pa folk nima neke lamborginijev in par kaplic na avtu ne bo naredilo veliko razlike ;)

BlueBarry
Banned

Neprebrana objava gorazdkop » 15.08.2017, 05:01

Jaz sem nabavil šampon Optimum Car Wash 950 ml v Celju.
Res prava stvar v primerjavi s šamponi, ki sem jih uporabljal prej. Lepo opere, voda odteka in avto se lepo sveti kasneje na soncu. Je pa "mičkeno" drag, ampak po mojem mnenju vreden
je pa res, da perem z deževnico in ga po pranju prebrišem kar z navadno mikrokrpo. Pa se ne trudim preveč, če kje ostane kakšna kapljica ali kje poteče. Deževnica proti trdi vodi je čista zmaga.

3 uporabnikom je to všeč.
gorazdkop

Všečkov: +110

Neprebrana objava urbancebulj » 15.08.2017, 10:22

BlueBarry napisal/-a:šele zdaj sem razumel kaj vas muči.

Si kot baba, ki najprej reče, šele potem začne razmišljat kaj je sploh rekla...

Jaz sem pri Potokarju kupil navaden avtošampon z voskom in je to to.
:ok

urbancebulj
Uporabniški avatar

Všečkov: +11922

Neprebrana objava DePalmo » 15.08.2017, 10:29

Včeraj sem avto opral z vodo iz vodovoda in sedaj vidim zakaj sem ga včasih brisal. Šipe so lisaste, na plehu je pa par posušenih kapljic. Z vodo iz kapnice teh problemov ni.

4 uporabnikom je to všeč.
DePalmo
Uporabniški avatar

Všečkov: +4712
Kraj: Okolica Grosuplja
Avto: Peugeot 406 Coupe

Neprebrana objava BlueBarry » 15.08.2017, 15:35

urban, tvojo škodo je itak škoda prat :D Dacia pa boljše da jo ne pereš kr hitro zaruzne :D
BlueBarry
Banned

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avtokozmetika