Dobrodošli na Avtoforum.net. Kliknite tukaj za registracijo.
Registracija je brezplačna in vam vzame le minutko časa, omogoča pa vam uporabo vseh funkcij foruma.

Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90 KM - "žvenketanje" verige?

Motor z vso periferijo, menjalnik, prenos moči na kolesa, izpušni sistem,...
No uglavnem, kupil se si danes Fiata GPja črnega z 5 vrati in 1.3 motorjem z 90KM. Avto mi je supr, lep je zelo sploh zdej ko je spucan :D letnik 2006.
Edini problem je ( avto je uvožen ), da se sliši zraven motorja nekako žvenketanje, nevem kak bi opisu zvok ampak situacija je takšna. Ko je avto pri miru in ga imam v leru se mu obrati dvigajo in padajo od 900 - 1000 max 1100. V prvi ko hocem speljat mi je celo ene parkrat ckrnil in ko pa se mašina samo malo ogreje pa se začne slišati ta ropot oz. "žvenketanje". Sploh ne znam opisati zvoka ampak mi je tast reku, da je po vsej verjetnosti veriga hin, da nima "faze" ( nevem če sem se prav izrazil nisem neki razgledan preveč za to :D ) razumem pa splošne stvari.

Zdej naročena je že nova veriga in upam, da se bo napaka odpravila in bo avto šel tko ko treba :D
ampak zanima me še vaše mnenje o tem. Ali bi lahko bila kriva veriga al bi lahko blo še kej zraven ? mogoče turbina ? ker turbina tudi se mi zdi da malo žvižga ampak so mi rekl da je pri fiatu kot pri alfi to čist naravno da tako žvižgajo. bi bila potrebna še kakšna obnova turbine ?

Hvala lepa za odgovore.
Zadnjič uredil DocFTW, dne 04.05.2016, 08:43.
DocFTW

Všečkov: +0

Kolk pa ma kilometrov?
Naj verigo zamenjajo ,pa mislim da bo vredi./poleg so se sponar ... vejetno bo kakšen mehanik to zamenjal !
l.p.
Zadnjič uredil jaqckoo, dne 04.05.2016, 10:48.
jaqckoo

Všečkov: +718
Kraj: posavje
Avto: honda cr v

ne zajebavej se s tako ketno, parkirej avto, pa hod na avtobus. Tudi približno nebi bil prvi, kjer bi pri 1.3 multijet zaradi stegnjene ketne malenkost zabilo ventile, ter s tem malo zgubil kompresijo. Upam da si vsaj temu primerno plačal avto.

3 uporabnikom je to všeč.
AssKicker
Uporabniški avatar

Všečkov: +3822
Kraj: Bled
Avto: volvo V70 D5 AWD heico

Vrni se na Pogonski sklop