Novi Ferrari California T 2014
February 13, 2014 in Novi modeli by Avtoforum.net
Ferrari je predstavil novi California T model. Črka T stoji za turbo, kar pomeni, da je to po modelu F40 prvi Ferrari s prisilnim polnjenjem.
Opremljen je z V8 motorjem, ki ga je Ferrari razvil v sodelovanju z Maseratijem in ga Maserati uporablja tudi v Quattroporte modelu. Gre za 3.8-litrski turbo motor, ki proizvede 552 KM in ima 760 Nm navora. To pomeni 62 KM in 160 Nm več od predhodnika. Italijanski proizvajalec avtomobilov obljublja, da ima avto kljub turbo motorju prepoznaven Ferrarijev zvok. Prav tako obljubljajo, da ni čutiti nobene turbo luknje.
Ta moč mu omogoča, da v kombinaciji z 7-stopenjskim menjalnikom z dvojno sklopko od 0 do 100 km/h pospeši v le 3,6 sekundah (0,2 sekunde hitreje od predhodnika), najvišja hitrost pa je 315 km/h. Pogon je zadaj, motor pa je nameščen spredaj.
Avto ima tudi izboljšan krmilni sistem in izboljšano podvozje, ki se po Ferrarijevih besedah v primerjavi s predhodnikom odzove 2x hitreje. Zahvaljujoč novemu motorju pa ima za 15% manjšo porabo. Opremljen je tudi z »F1 Traction Control« sistemom in karbon-keramičnimi zavorami, ki poskrbijo, da se avto od 100 do 0 km/h ustavi v le 34 metrih. V notranjosti najdemo 6,5-inčni informacijsko-zabavni sistem ter vse ostale potrebne »gadget« gumbe, streha pa se zloži v le 14 sekundah.
Vam je všeč? Komentirajte novico na forumu:
http://avtoforum.net/forum/novi-ferrari-california-t-2014-t1240.html